Salt la conținutul principal

Contactați-ne

BIBLIOTECILE PUBLICE KILKENNY

 

Bibliotecar județean: Josephine Coyne  0567 794161 josephine.coyne@kilkennylibrary.ie

Bibliotecar executiv principal: Dorothy O'Reilly 056 7794163 dorothy.oreilly@kilkennylibrary.ie

Bibliotecar executiv: Declan Macauley 056 7794166 declan.macauley@kilkennylibrary.ie

Bibliotecar executiv: Aisling Kelly 056 779 4977 aisling.kelly@kilkennylibrary.ie

AdresăA lua legatura cu NumarContactați Nume
HQ bibliotecă/Administrare  și Studii Locale John's Green Hse., Johns' Green Kilkenny, R95 YH61Telefon:056 7794160 E-mail:info@kilkennylibrary.ieBibliotecă HQ Administrație și Studii Locale, Recepție
Biblioteca Callan Clonmel Rd Callan R95 TW10Telefon:056 7794183 Telefon:056 7794183E-mail:callan@kilkennylibrary.iePatricia Lynch, bibliotecară filială
Biblioteca orașului John's Quay Kilkenny R95 XY65Telefon:056 7794174 E-mail:citylibrary@kilkennylibrary.ieNuala Roche, Asistent bibliotecar superior
Biblioteca Castlecomer Kilkenny Street Castlecomer R95 AH33Telefon:056 4440561E-mail:castlecomer@kilkennylibrary.ieKaryn Deegan, bibliotecar asistent
Biblioteca Ferrybank, Centrul comercial Ferrybank, Waterford X91 D211Telefon 051 897200E-mail:ferrybank@kilkennylibrary.ieHelen Kenneally, ofițer de personal al bibliotecii
Biblioteca Graiguenamanagh  Convent Road, Graiguenamanagh R95 V342Telefon:056 7794178 E-mailgraiguenamanagh@kilkennylibrary.ieMajella Byrne, ofițer de personal al bibliotecii
Biblioteca Loughboy Centrul comercial Loughboy Waterford Rd Kilkenny R95 TD71Telefon:056- 7794176 E-mail:loughboy@kilkennylibrary.ieMarie Smith, ofițer de personal al bibliotecii
Biblioteca Thomastown Mlaștini St Thomastown R95 HP26Telefon:056- 7794331 E-mail:thomastown@kilkennylibrary.ieMajella Byrne, ofițer de personal al bibliotecii
Biblioteca Urlingford Tribunalul Urlingford E41 A2X4Telefon:056- 7794182 E-mail:urlingford@kilkennylibrary.ieMargo McGrath, asistent principal de bibliotecă

Pentru Biblioteca mobilă, contactați sediul bibliotecii sau e-mail LibMobile@kilkennylibrary.ie